Kayıt ol

Merhabalar, Sorularınızı Sorun Cevaplayalım, Site Kullanım Desteğine Yardım'dan Ulaşınız, Eksiksiz Kullanım İçin İse Ücretsiz Kayıt-Üye Olunuz !

+ Cevap Ver + Yeni Konu aç
1 sonuçtan 1 ile 1 arası
 1. #1
  Üyelik tarihi
  22.01.2012
  Yer
  Akdeniz
  Mesajlar
  20.643
  Aldığı Beğeni
  112

  Taban - Onluk Taban - Taban Aritmetiği

  Sayı sistemleri herhangi bir şeyi saymada veya ölçmede kullanılan sistemlerdir. Sayıları ilk kez Hz. Adem kullanmıştır. Çünkü Hz. Adem dünyaya gönderildikten sonra kendisine fizik, kimya, eczacılık, tıp ve matematik hakkında bilgiler öğretilmişti. Hz. Adem’den sonra insanlara hesap bilgisini Hz. İdris aktardı. Bu aktarılan bigiler daha sonraları insanlar arasında nesilden nesile geçti.

  Sayılar oluşturuldukça işlemleri kolaylaştırmak için en uygun sistem elde edilmesi için çaba gösterildi.Kullanılan sayı sistemleri tabanına bağlı olarak basamak değerleri ve hesaplamaları farklı sonuçlar verdiğinden bulunan sistemler içerisinde en uygunu olan 10′luk sistemi günlük hayatımızda sıkça kullanırız. Sayma sistemleri ile ilgili taban aritmetiği olarak pek fazla soru gelmesede konu sayılarla ve basamak değerleriyle ilgili olduğundan farklı soru çeşitleriyle karşılaşılabilir.

  Küçükte Olsa, Gönlünüzden Kopan Bir Yorum Yapmanız, Mutlu Olmamız İçin Yeterlidir

  Sitemizde, Derslere Göre Sınıflandırılmış ve Hizmetinize Sunulmuş 15.000 Adet Slayt Bulunmaktadır.

  Eser Sahiplerinin Dikkatine:Sitemizdeki Tüm Konular, İnternet Kaynaklarından Derlenmiştir. Sitemizde, Size Ait Olduğuna İnandığınız Paylaşılmış Bir Konu Varsa ve Siz de Paylaşımın Siteden Kaldırılmasını ya da Değiştirilmesini İstiyorsanız; Bir Üyelik Alıp Bize Özel Mesaj Göndermek Yoluyla ya da ruzigar_hakan@hotmail.com Adresine Mail Göndermek Yoluyla ya da Sitenin Altında Yer Alan İletişim Kısmına Tıklayıp Bize Haber Vermek Suretiyle, Paylaşılmış Konu Hakkındaki İsteğinizi Bildirin, Biz de En Kısa Sürede İsteğinizi Yerine Getirelim ! Bilmeden Sizleri Üzdüysek Affola

 

 
YUKARIYA GİT